راهنمای نویسندگان

نویسنده گرامی با سلام و احترام

جهت تسهیل در امر داوریِ مقاله­ های ارسالی، لطفاً به هنگام نگارش مقالۀ خود به نکات ذیل توجه فرمایید:

ارتباط با دفتر مجله جهت پاسخگویی به پرسش ها:

تلفن :74186361-021 
فکس: 77104826-021

آدرس ایمیل 1: cgirj1391@gmail.com

آدرس ایمیل 2: cgirj@ihuo.ac.ir

تهران- انتهای اتوبان شهیدبابائی- بعداز پل لشگرک- دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین- دانشکده علوم انسانی اسلامی
کد پستی: ۱۶۹۸۷۱۵۸۶۱

شرایط پذیرش مقاله:

 1. مقاله باید پژوهشی، و حاصل تحقیق نویسنده در زمینة محورهای موضوعی باشد.
 2. مقاله‌های ارسالی به نشریه، نباید پیش از این در هیچ‌یک از نشریه‌های داخلی یا خارجی چاپ شده باشد.
 3. مقاله‌ها پس از پذیرش اولیه در هیأت تحریریه به منظور ارزیابی برای دو نفر از داوران صاحب‌نظر و کارشناس فرستاده خواهد شد و پذیرش نهایی براساس نظر داوران و موافقت هیأت تحریریه خواهد بود.
 4. مسئولیت علمی مقاله برعهدة نویسنده است و دیدگاه‌های نویسندگان مقالات، لزوماً دیدگاه نشریه نیست.
 5. مقاله باید حداکثر در 12 صفحه A4 (حدود 22 صفحة قطع نشریه) و در قالب Word و با قلم 12 Bzar تایپ شود و به شکل الکترونیکی (از طریق سایت نشریه) برای دفتر نشریه فرستاده شود.
 6. نشریه از مقاله‌های تحقیقی و تحلیلی اصیل، به‌ویژه مقاله‌های برگرفته از پایان‌نامه‌ها استقبال می‌کند که در آن، مطلب یا نظریه‌ای تخصصی دارای نوآوری، نکات علمی نوین و غیر اقتباسی ارائه، و نظری بدیع مطرح شده باشد. مجله از چاپ مقاله‌های مبتنی بر گردآوری یا ترجمه معذور است.
 7. نویسندگان باید فرم تعهدنامه و فرم تعارض منافع را تکمیل کرده، پس از امضای دستی، همزمان با ارسال مقاله عکس یا اسکن آن را ارسال فرمایند.  برای دریافت فرم تعهدنامه و فرم تعارض منافع (روی سایت) کلیک فرمایید.
 8. مجله در ویرایش مقاله‌ها بدون تغییر در محتوای آن آزاد است.
 9. چاپ مقاله‌ها و تقدّم و تأخّر آن‌ها مشروط به بررسی و تأیید هیئت تحریریة مجله است.

بخش های مقاله ارسالی و ساختار مقاله:

 1. برگه رویه (عنوان): که در آن فقط اطلاعات شناسنامه‌ای تحقیق، از جمله: عنوان، نام نویسنده یا نویسندگان(فرم مشخصات نویسندگان)، عنوان شغلی یا علمی، زمان نگارش، نشانی کامل فرد یا مؤسسه یا مؤسسات متبوع، پست الکترونیکی (ایمیل) و شماره تلفن درج می‌شود.
 2. چکیده: خلاصه‌ای دقیق از مقاله است که در یک صفحة جدا و در قالب و قلم متفاوت از متن نوشته می‌شود و در آن باید درستی و دقت، استقلال، ایجاز و صراحت، غیرقضاوتی بودن و روانی و انسجام رعایت شود.
 3. مقدمه: بخش اصلی مقاله با مقدمه آغاز می‌شود که در ضمن آن، مسئلة تحقیق (سؤال‌ها، فرضیه‌ها، اهداف) و پیشینة علمی پژوهش بیان می‌شود.
 4. بدنة نوشتار (چارچوب نظری): این بخش، بدنة اصلی و ستون فقرات نوشتار را تشکیل می‌دهد. نظریه‌ها و مباحث نظری در حوزة مورد بحث باید براساس نظم و در چارچوب روشی منظم و برپایه طرح کلی مقاله پیش برود.
 5. روش تحقیق: پس از مباحث نظری می‌آید و محقق جزئیات شیوة اجرای پژوهش را توصیف می‌کند. در این بخش مراحل پژوهش (جامعه آماری، نمونه‌گیری، حجم نمونه و...) بیان می‌شود.
 6. یافته‌ها و تحلیل: این بخش یافته‌های پژوهش و تحلیل کمی و کیفی پژوهشگر را در حوزه موضوعی مورد نظر تشکیل می‌دهد. داده‌ها و تحلیل‌ها باید براساس نظم و در چارچوب روشی منظم و بر پایه طرح کلی مقاله پیش برود.
 7. نتیجه‌گیری و پیشنهاد: نویسنده در بخش پایانی مقاله باید نتایج را بیان، و مطالب را چنان جمع‌بندی کند که خواننده احساس کند به پایان مقاله رسیده و از بحث و بررسی‌ها به نتیجه‌ای دست یافته است؛ هم‌چنین پیشنهادهای بعدی و چشم‌انداز آینده و مسائل باقی‌مانده دربارة موضوع، در بخش نتیجه‌گیری مطرح می‌شود. این بخش یک پاراگراف تا یک صفحه باشد.
 8. پی نوشت ها(در صورت نیاز): پی‌نوشت‌های شماره‌گذاری‌شده شامل توضیحات ضروری دربارة مطالب مقاله و معادل‌های انگلیسی واژه‌ها و اصطلاحات در انتهای متن و قبل از فهرست منابع درج شود. معادل انگلیسی اسم‌های خاص با حروف بزرگ شروع شوند و نوع قلم کلمات انگلیسی Times New Roman باشد.
 9. فهرست منابع:همۀ منابعی که در متن به آنها ارجاع داده شده، در اینجا به‌صورت دقیق و کامل فهرست شوند. لازم است منابعی که در پیشینۀ پژوهش  به آنها اشاره می‌شود نیز در این قسمت فهرست شوند.( لازم به ذکر است روش منبع نویسی باید به روش APA باشد).

شکل و جدول:

 جدول‌ها مقاله شماره‌گذاری و در متن به آنها ارجاع داده شود. همۀ نمودارها، منحنی‌ها و ... ذیل عنوانی واحد به ‏نام «شکل» درج شوند و شماره و شرح زیر آنها بیاید اما شماره و شرح جدول بالای آن درج شود. شماره‌‌های جدول‌ها و شکل‌ها جداگانه و  پیاپی باشد؛ مثال: جدول 1...، جدول 2...،  شکل 1...،  شکل 2... . نوشته‌های داخل شکل و جدول با قلم Bzar و اندازۀ 11 باشد.

شیوه نگارش و حروفچینی:

شیوۀ خط و املای واژه‌ها مطابق شیوۀ فرهنگستان زبان و ادب فارسی و در کل متن یکدست باشد و نیم‌فاصله‌ها در حروفچینی رعایت شود.

اندازۀ قلم متن اصلی مقاله 12 و با قلم Bzar باشد. کلمات انگلیسی با قلم Times New Roman و با اندازۀ 12 باشد.

 

نویسندگانی که تا به حال در سایت ثبت نام نکرده اند لازم است از طریق قسمت ورود به سایت (در قسمت ثبت نام ) مشخصات خود را وارد نموده و از طریق نام کاربری و رمزی که سامانه در اختیار آن ها قرار می‌دهد به سایت وارد شده و در قسمت ارسال مقاله جدید نسبت به ثبت مشخصات مقاله و ارسال آن اقدام نمایند. لازم است که نویسنده مسئول، مشخصات کامل تمامی نویسندگان را در سایت ثبت نماید و فایل مشخصات را نیز جداگانه ارسال کند. همچنین فایل بدون نام نیز بایستی شامل تمام قسمت‌های مقاله ارسالی (به غیر از مشخصات نویسندگان) باشد.

نکته مهم: فایل مقالات ارسالی بایستی در دو فایل جداگانه (بدون نام) و (با نام) ارسال شود.

با تشکر و آرزوی توفیق روزافزون